مقالات
12  بعدي
 Effects of conditioning time and activated sodium bentonite on pellet quality, performance, intestinal morphology, and nutrients retention in growing broilers fed wheat-soybean meal diets
abbasi pour - PDF.pdf - 369.98 KB
۱۴۰۰/۲/۲۵ :تاريخ

  فرآوری اتوماتیک گوشت بوقلمون
یکی از مشکلاتی که برای فرآوری گوشت بوقلمون وجود دارد این است که برخلاف مرغ های گوشتی که وزن و سایز دقیقی دارند، بوقلمون را نمی توان به عنوان جوجه های بزرگ با وزن و اندازه یکسان در نظر گرفت. شرکت مارل پولتری (Marel Poultry) یک شرکت بزرگ هلندی است که در زمینه فرآوری فعالیت دارد. فرآوری گوشت بوقلمون این شرکت روی نیازهای خاص این بازار تخصصی تمرکز دارد و نتیجه آن، دانش عمیق بازار و همچنین تکنولوژی های فرآوری است. ویژگی های خاص بوقلمون راه حل های فرآوری خاصی را می طلبد. با استفاده از این سیستم های منحصر به فرد، فرآوری کنندگان بوقلمون می توانند از صحیح انجام دادن هر مرحله از فرآوری بوقلمون اطمینان داشته باشند و در عین حال مواد ورودی و محصول نهایی را به خوبی کنترل کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ :تاريخ

 بررسی عوامل موثر بر مصرف برق دستگاه پلت
فاکتورهاي موثر بر مصرف انرژي در تولید پلت هزینه هاي ثابت و متغیر وجود دارد. هزینه هاي عملیات مرتبط با فرآیند پلت شامل تولید بخار ، انرژي برق دستگاه پلت، فیدرها، کاندیشنرها و سیستم هاي خنک کننده می باشد. این هزینه ها متغیر بوده و به قیمت سوخت و انرژي برق بستگی دارد. میزان مصرف برق، مهمترین بخش مورد بررسی می باشد.
120.pdf - 81.95 KB
۱۳۹۴/۸/۹ :تاريخ

 عملیات تولید پلت
بدست آوردن تعادل صحیح بین ظرفیت تولید و کیفیت پلت کار ساده اي نیست. اغلب روش هایی که موجب افزایش نرخ تولید می گردند، اثر تعیین کننده اي بر کیفیت پلت نیز دارد.
110.pdf - 88.72 KB
۱۳۹۴/۳/۳۰ :تاريخ

 منابع مختلف متیونین سنتتیک در صنعت خوراک دام
متیونین یکی از اسیدهای آمینه مهم و ضروری در تغذیه طیور و خوک است. متیونین مورد نیاز حیوان را می توان از طریق خوراک های مختلف و یا با استفاده از متیونین سنتتیک تأمین کرد. برای تأمین 0/1% متیونین، هر یک از گزینه های زیر امکان پذیر می باشد: %16 کنجاله سویا، 5/6% پودر ماهی و یا 0/1% دی ال - متیونین (DL-M). تأمین متیونین مورد نیاز با استفاده از متیونین سنتتیک اقتصادی بوده و بعلاوه بدلیل اجنتاب از کاربرد مقادیر مازاد بر نیاز پروتئین، از نظر علم تغذیه عملی معقول می باشد.
۱۳۹۳/۱۲/۶ :تاريخ

 چگونه بهترین فیتاز را براي فرمولاسیون خوراك انتخاب نماییم؟
در این مقاله پنج خصوصیت فیتاز براي بدست آوردن بالاترین عملکرد و سودآوري بررسی شده است: با استفاده از فیتاز در صنعت خوراك، اثرات محیطی و هزینه هاي خوراك کاهش می یابد. در طی سال هاي اخیر فروش فیتاز رشد خوبی پیدا کرده بطوریکه با افزایش تعداد شرکت هاي فروشنده فیتاز، انتخاب بهترین نوع فیتاز مشکل شده و خریدار دچار سردرگمی می شود. بنابراین ممکن است در بین گزینه ها بهترین یا بدترین نوع آن را انتخاب نمایید. انتخاب نوع آنزیم باید با توجه به نوع حیوان و شرایط خاص گوارشی انجام شود. واضح است که همه فیتازها در سطح مشابه عمل نخواهند کرد.
128.pdf - 100.76 KB
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ :تاريخ

 نکاتی در رابطه با استفاده از روغن در زمستان
از مزایاي ترکیبات مایع خوراك از قبیل روغن ها می توان به بهبود کیفیت پلت، کاهش گردوغبار، کاهش ضایعات خوراك و افزایش غلظت انرژي جیره اشاره نمود، اما این موارد به دلیل حمل نامناسب روغن در طول زمستان، به خصوص چربی هاي حیوانی، تحت تأثیر قرار می گیرند. چربی هاي اشباع محصولات فرعی حیوانی، دماي ذوب بالایی دارند، بدین معنی که آنها در دماهاي سردتر، غلیظ می شوند. این غلظت موجب دردسرهاي زیادي از قبیل شکستگی تجهیزات، کاهش تولید و کیفیت پلت، براي تولیدکنندگان خوراك می گردد. همچنین، ترکیبات مایع خوراك به مجاري سیستم، چسبیده و موجب معلق ماندن خوراك در مخازن می شوند.
102.pdf - 88.51 KB
۱۳۹۳/۹/۱۱ :تاريخ

 تحقیقات جدید پیرامون کنجاله سویا
کنجاله سویا منبع غنی از پروتئین آمینو اسیدها در خوراک طیور محسوب می شود . 49 درصد از کل سویای تولیدی در ایالات متحده به بخش مرغداری ها اختصاص می یابد. دیگر مصرف کننده عمده کنجاله سویا را میتوان بخش گاوداری عنوان کرد. از آنجایی که کنجاله سویا به عنوان منبع غنی از پروتئین در صنعت مرغداری و دامپروری در سطح جهانی شناخته شده پس آگاهی از آخرین تحقیقات انجام شده یکی از موارد حائز اهمیت در این صنعت است.
۱۳۹۳/۸/۱۴ :تاريخ

 اسپري روغن در داي
91.pdf - 107.43 KB
۱۳۹۳/۳/۲۸ :تاريخ

 اهمیت فرایند کشتار و پیش از کشتار در عرضۀ گوشت باکیفیت
۱۳۹۳/۲/۱۷ :تاريخ

 امنیت زیستی
biosecurity.ppsx - 4081.76 KB
۱۳۹۲/۱۲/۱۲ :تاريخ

 ریبوفلاوین
zahed.pdf - 1239.9 KB
۱۳۹۲/۱۱/۱۹ :تاريخ

 همه چیز در مورد اسپکتروفتومتر
spectrophotometer.pdf - 2898.89 KB
۱۳۹۲/۱۱/۱۶ :تاريخ

 روندهای نمونه برداری از اقلام تغذیه ای
مدیریت نمونه برداری یکی از عناصر کلیدی درمدیریت ریسک و کیفیت به شمار می آید. برنامه های مورد استفاده بیشتر باید بر مقدار و تنوع اقلام مورد استفاده نمونه داشته و یا اینکه به خطر مواد آلاینده بیشترین اهمیت را بدهند. روندهای نمونه برداری، روندهای روتین روزانه و بر نامه های آموزشی کارکنان باید در تطابق با یکدیگر قرار داشته باشند تا در هزینه ها صرفه جویی شده ونتایج مطمئنی به دست آورده شوند.
روندهای نمونه برداری از اقلام تغذیه ای.doc - 52.5 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 کنترل میکرو ارگانیسم ها ومتابولیسم حاصل از آنها
از نظر بنیادی و ساختاری مایکوتوکسین ها،گروهی از متابولیت ها ی ثانویه قارچی هستند که به عنوان آلاینده های غلات و حبوبات سراسر جهان وجود دارند.
کنترل میکرو ارگانیسم ها ومتابولیسم حاصل از آنها.doc - 64 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 فرآوری غلات و منابع پروتئینی
Grains and Protein sources processing
6.ppt - 4737.5 KB
۱۳۹۲/۳/۲۸ :تاريخ

 اسید لینولیئک کنژوگه
اسید لینولیئک کنژوگه.doc - 31.5 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 مخاطرات بهداشتی گوشت و فراورده های گوشتی
mokhaterat.ppt - 1216 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 عناصر ضد مغذي - بازدارنده‌ها
1.ppt - 1733.5 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 آشنایی با ضرورت وجود سلنیوم در جیره غذایی
در سالهای اخیر جهت بهببود عملکرد و رسیدن به پتانسیل ژنتیکی در گله های اصلاح شده با تولید بالا به افزودنیهای غذایی (Feed Additives) توجه زیادی شده است.
آشنایی با ضرورت وجود سلنیوم در جیره غذایی.doc - 46.5 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

12  بعدي