مقالات
12  بعدي
 نوآوری در تکنولوژی فرآوری شیر
محققین استرالیایی برای فراوری شیر خام به تکنیک جدیدی دست یافته اند که ادعا می شود ضمن آن که تمامی مزایای شیر پاستوریزه را دارد مواد مغذی بیشتری را حفظ می کند و عطر و طعم بهتری نیز دارد. در فناوری Haelen از تکنیک فشار به جای گرما برای کشتن عوامل بیماریزا و میکروب ها و ماندگاری شیر استفاده می شود. کارشناسان اعتقاد دارند در این فناوری ویتامین، پروتئین و آنزیم هایی که در پروسۀ پاستوریزه کردن شیر آسیب می بینند حفظ می شوند. آنها ادعا دارند در این پروسه: •سطح بالاتری از ویتامین های B2 و B12 که برای بچه ها لازم و ضروری است، در شیر باقی می ماند. •فسفاتاز آلکالاین که آنزیم مهمی برای عملکرد کبد و رشد استخوانی است فعال می شود. •آنزیم های کلیدی و مهم در مقایسه با فراورده های پاستوریزه هضم شیر را آسانتر سازند. •طعم و رنگ شیر طبیعی باقی می ماند. همچنین این روش جدید، با تکنیک UHT یا "فراوری با گرمای فوق العاده" (Ultra Heat Treatment) که همانند پاستوریزه کردن مبتنی بر گرما است و نه فشار، تفاوت دارد. در پاستوریزه کردن، شیر به مدت 15 ثانیه در دمای 71.7 درجۀ سانتیگراد (161 درجۀ فارنهایت) قرار م
۱۴۰۱/۸/۲۸ :تاريخ

 ثبت داده ها و پیشرفت ژنتیک در تبدیل خوراک
مرغ های گوشتی امروزه در مقایسه با مرغ های گوشتی 50–60 سال گذشته، پیشرفت و بهبود چشمگیری داشتند اما هنوز هم میزان ضریب تبدیل خوراک به بازدهی گوشت رضایتبخش نیست. برای بزرگ شدن یک مرغ 2.5 کیلویی در حدود 4.5 کیلوگرم خوراک نیاز است. این پرنده در حالیکه به ازای 700 گرم خوراک 450 گرم وزن می گیرد، درطول حیاتش حدود 1.8 کیلوگرم کود (فضله) تولید می کند. علیرغم دستاوردهای بسیار در ژنتیک، هنوز فاصلۀ زیادی تا تولید و پرورش طیوری داریم که بخش عمدۀ انرژی و مواد مغذی موجود در خوراک را بهره بدهند. یک تولید سودآور مرغ گوشتی در دیدگاهی ساده به 4 ساختار محدود می شود: میزان رشد،طول عمر،تبدیل خوراک، و بازدهی کارخانه.نقش هر کدام از این ساختارها به بهای خوراک،هزینۀ نیروی انسانی ، و ارزش و بهایی که بازار برای گوشت مرغ در نظر می گیرد،بستگی دارد. کارخانه های زنجیره ای عملکرد جوجه کشی و مرغدار را نیز به این عوامل اضافه می کنند. در حالت ایده آل، بهتر است کارخانجات تولیدی محصولات طیور زنجیره ای بدانند که کدام بخش سودآوری بیشتری دارد و کدام جنبه بر روی تکثیر طیور از اهمیت بالاتری برخوردار است. بدون شک تبدیل خوراک
۱۴۰۱/۲/۲۷ :تاريخ

 استفاده از سیستم ردیاب برای بررسی وضعیت طیور در هنگام حمل و نقل
دو سال تحقیق و پژوهش تیم کانادایی کارشناسان سلامت حیوانات در نهایت منجر به توسعۀ سیستم نظارتی الکترونیک با عنوان Transport Genie شده است؛ سیستمی که در هر لحظه قادر است وضعیت دام و طیور و هوای داخل ماشین حامل را نظارت کند. خانوم جنیفر مک تاویش رئیس هیأت ائتلافی سلامت حیوانات کانادا در این خصوص گفت: "به همراه داشتنِ این ابزار برای رانندگان ماشین های حامل دام و طیور الزامیست تا بتوانند سلامت و وضعیت رفاهی آنها را در لحظه چک کنند."
۱۴۰۰/۱۲/۱۴ :تاريخ

 Effects of conditioning time and activated sodium bentonite on pellet quality, performance, intestinal morphology, and nutrients retention in growing broilers fed wheat-soybean meal diets
abbasi pour - PDF.pdf - 369.98 KB
۱۴۰۰/۲/۲۵ :تاريخ

 زنبورها قادر به یادآوری چهرۀ افراد هستند
زنبورها قادر به یادآوری چهرۀ افراد هستند بیشتر افراد زنبورها را به دو خصلت می شناسند : عسل و نیش ! اما زنبورها بسیار پیچیده تر از این هستند. به عنوان مثال، زنبورهای عسل در کلونی های بسیار منظم اجتماعی زندگی می کنند که هر زنبور نقش خاص خود را دارد. در واقع بیش از 20 هزار گونه زنبور در جهان وجود دارد.
۱۴۰۰/۲/۱۸ :تاريخ

  فرآوری اتوماتیک گوشت بوقلمون
یکی از مشکلاتی که برای فرآوری گوشت بوقلمون وجود دارد این است که برخلاف مرغ های گوشتی که وزن و سایز دقیقی دارند، بوقلمون را نمی توان به عنوان جوجه های بزرگ با وزن و اندازه یکسان در نظر گرفت. شرکت مارل پولتری (Marel Poultry) یک شرکت بزرگ هلندی است که در زمینه فرآوری فعالیت دارد. فرآوری گوشت بوقلمون این شرکت روی نیازهای خاص این بازار تخصصی تمرکز دارد و نتیجه آن، دانش عمیق بازار و همچنین تکنولوژی های فرآوری است. ویژگی های خاص بوقلمون راه حل های فرآوری خاصی را می طلبد. با استفاده از این سیستم های منحصر به فرد، فرآوری کنندگان بوقلمون می توانند از صحیح انجام دادن هر مرحله از فرآوری بوقلمون اطمینان داشته باشند و در عین حال مواد ورودی و محصول نهایی را به خوبی کنترل کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ :تاريخ

 بررسی عوامل موثر بر مصرف برق دستگاه پلت
فاکتورهاي موثر بر مصرف انرژي در تولید پلت هزینه هاي ثابت و متغیر وجود دارد. هزینه هاي عملیات مرتبط با فرآیند پلت شامل تولید بخار ، انرژي برق دستگاه پلت، فیدرها، کاندیشنرها و سیستم هاي خنک کننده می باشد. این هزینه ها متغیر بوده و به قیمت سوخت و انرژي برق بستگی دارد. میزان مصرف برق، مهمترین بخش مورد بررسی می باشد.
120.pdf - 81.95 KB
۱۳۹۴/۸/۹ :تاريخ

 عملیات تولید پلت
بدست آوردن تعادل صحیح بین ظرفیت تولید و کیفیت پلت کار ساده اي نیست. اغلب روش هایی که موجب افزایش نرخ تولید می گردند، اثر تعیین کننده اي بر کیفیت پلت نیز دارد.
110.pdf - 88.72 KB
۱۳۹۴/۳/۳۰ :تاريخ

 منابع مختلف متیونین سنتتیک در صنعت خوراک دام
متیونین یکی از اسیدهای آمینه مهم و ضروری در تغذیه طیور و خوک است. متیونین مورد نیاز حیوان را می توان از طریق خوراک های مختلف و یا با استفاده از متیونین سنتتیک تأمین کرد. برای تأمین 0/1% متیونین، هر یک از گزینه های زیر امکان پذیر می باشد: %16 کنجاله سویا، 5/6% پودر ماهی و یا 0/1% دی ال - متیونین (DL-M). تأمین متیونین مورد نیاز با استفاده از متیونین سنتتیک اقتصادی بوده و بعلاوه بدلیل اجنتاب از کاربرد مقادیر مازاد بر نیاز پروتئین، از نظر علم تغذیه عملی معقول می باشد.
۱۳۹۳/۱۲/۶ :تاريخ

 چگونه بهترین فیتاز را براي فرمولاسیون خوراك انتخاب نماییم؟
در این مقاله پنج خصوصیت فیتاز براي بدست آوردن بالاترین عملکرد و سودآوري بررسی شده است: با استفاده از فیتاز در صنعت خوراك، اثرات محیطی و هزینه هاي خوراك کاهش می یابد. در طی سال هاي اخیر فروش فیتاز رشد خوبی پیدا کرده بطوریکه با افزایش تعداد شرکت هاي فروشنده فیتاز، انتخاب بهترین نوع فیتاز مشکل شده و خریدار دچار سردرگمی می شود. بنابراین ممکن است در بین گزینه ها بهترین یا بدترین نوع آن را انتخاب نمایید. انتخاب نوع آنزیم باید با توجه به نوع حیوان و شرایط خاص گوارشی انجام شود. واضح است که همه فیتازها در سطح مشابه عمل نخواهند کرد.
128.pdf - 100.76 KB
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ :تاريخ

 نکاتی در رابطه با استفاده از روغن در زمستان
از مزایاي ترکیبات مایع خوراك از قبیل روغن ها می توان به بهبود کیفیت پلت، کاهش گردوغبار، کاهش ضایعات خوراك و افزایش غلظت انرژي جیره اشاره نمود، اما این موارد به دلیل حمل نامناسب روغن در طول زمستان، به خصوص چربی هاي حیوانی، تحت تأثیر قرار می گیرند. چربی هاي اشباع محصولات فرعی حیوانی، دماي ذوب بالایی دارند، بدین معنی که آنها در دماهاي سردتر، غلیظ می شوند. این غلظت موجب دردسرهاي زیادي از قبیل شکستگی تجهیزات، کاهش تولید و کیفیت پلت، براي تولیدکنندگان خوراك می گردد. همچنین، ترکیبات مایع خوراك به مجاري سیستم، چسبیده و موجب معلق ماندن خوراك در مخازن می شوند.
102.pdf - 88.51 KB
۱۳۹۳/۹/۱۱ :تاريخ

 تحقیقات جدید پیرامون کنجاله سویا
کنجاله سویا منبع غنی از پروتئین آمینو اسیدها در خوراک طیور محسوب می شود . 49 درصد از کل سویای تولیدی در ایالات متحده به بخش مرغداری ها اختصاص می یابد. دیگر مصرف کننده عمده کنجاله سویا را میتوان بخش گاوداری عنوان کرد. از آنجایی که کنجاله سویا به عنوان منبع غنی از پروتئین در صنعت مرغداری و دامپروری در سطح جهانی شناخته شده پس آگاهی از آخرین تحقیقات انجام شده یکی از موارد حائز اهمیت در این صنعت است.
۱۳۹۳/۸/۱۴ :تاريخ

 اسپري روغن در داي
91.pdf - 107.43 KB
۱۳۹۳/۳/۲۸ :تاريخ

 اهمیت فرایند کشتار و پیش از کشتار در عرضۀ گوشت باکیفیت
۱۳۹۳/۲/۱۷ :تاريخ

 امنیت زیستی
biosecurity.ppsx - 4081.76 KB
۱۳۹۲/۱۲/۱۲ :تاريخ

 ریبوفلاوین
zahed.pdf - 1239.9 KB
۱۳۹۲/۱۱/۱۹ :تاريخ

 همه چیز در مورد اسپکتروفتومتر
spectrophotometer.pdf - 2898.89 KB
۱۳۹۲/۱۱/۱۶ :تاريخ

 روندهای نمونه برداری از اقلام تغذیه ای
مدیریت نمونه برداری یکی از عناصر کلیدی درمدیریت ریسک و کیفیت به شمار می آید. برنامه های مورد استفاده بیشتر باید بر مقدار و تنوع اقلام مورد استفاده نمونه داشته و یا اینکه به خطر مواد آلاینده بیشترین اهمیت را بدهند. روندهای نمونه برداری، روندهای روتین روزانه و بر نامه های آموزشی کارکنان باید در تطابق با یکدیگر قرار داشته باشند تا در هزینه ها صرفه جویی شده ونتایج مطمئنی به دست آورده شوند.
روندهای نمونه برداری از اقلام تغذیه ای.doc - 52.5 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 کنترل میکرو ارگانیسم ها ومتابولیسم حاصل از آنها
از نظر بنیادی و ساختاری مایکوتوکسین ها،گروهی از متابولیت ها ی ثانویه قارچی هستند که به عنوان آلاینده های غلات و حبوبات سراسر جهان وجود دارند.
کنترل میکرو ارگانیسم ها ومتابولیسم حاصل از آنها.doc - 64 KB
۱۳۹۲/۴/۲۳ :تاريخ

 فرآوری غلات و منابع پروتئینی
Grains and Protein sources processing
6.ppt - 4737.5 KB
۱۳۹۲/۳/۲۸ :تاريخ

12  بعدي


Handmade Bags Aren't Used Just For Fashion Plastic bags: Hero or villain? Whilst they serve some purposes well, people increasingly view plastic bags as unnecessary evils. I tend toward the "evils" view and I use as few potentially. I haven't bought a trash bag in over five years, maybe ten. Consider the retirement dollars you will save by never buying a trash bag burning up! Our weekly trash, for two people, fits into one grocery store plastic bag most of the time. I have a stash of plastic grocery bags that will last us for years, saved out of the past, when I realized I would look for an use for them some day. Actually makes no sense to pay money for bags to handle something that has been thrown away! Baby bags differ from diaper bags in lot of ways, but primarily, they differ in functionality. Baby bags are meant to hold ones essential baby gear as well as all for this gear you'll as a parent or gaurdian Louis Vuitton Lackleder Portemonnaie Replik on a day-to-day basis. Baby bags are the ultimate, utilitarian bag for parents of infants on a tight schedule. These bags were traditionally used by postmen. The rope sling is looped in your chest so that it does not fall, even if you are riding or flying. They can be medium to large in size, so are usually associated with strong textiles. These ladies bags are simple to operate and might carry. These bags are now not in coutume. You should carry the bags along with fake Prada-Neuank?mmlinge you in the car, as you are driving. Whatever the trash produced during your way can be saved a plastic bag, which is later disposed off. Important of reusing the bags is to bestow these the small, local stores or a good cause. This may be a special benefit for spending budget and charity institutions, they do not need expend money in buying new bags. Even if you do not find Louis Vuitton Lackleder Portemonnaie Replik these Louis Vuitton Pumps Replik place for donation, could certainly give an ad for your bags. Who is familiar with the who is in need of what you selling. They work well for storage purposes. Whether it is veggies and meat, cheese, pulses and grains, bread, nuts and dry fruits, chocolates, spices as well as other things, they have found that all be stored hygienically and safely in these bags. Buying FDA approved bags, you can ensure the safety of your customers' condition. These bags can be neatly arranged on your shelves and racks lending a neat and organized charm your mall. You could store every type fake Prada Satchel-Taschen of moving goods and other foodstuff. Extruded bags are most that will work with foods which to be frozen. Buckles will often deter a thief when they know they take longer to undo and steal the choices. If the saddle bags do Louis Vuitton Aktentaschen Replik für Herren have quick release buckles, they need to be hidden from sight or they become unnecessary. Leather saddle bags fantastic when first bought, but do need maintenance aid them in top case. The weather and riding conditions can harm the leather easily, causing it to sag. Usually, most bags can be washed in washing machines, but some bags come with specific instructions about cleaning them. Individual you read these instructions carefully so as that you possess clean grocery bags for any shopping simply because. leather motorcycle bags, kraft paper bags, ladies bags